Birmovanci, 26.4. sv. omša o 18:30 a po nej katechéza na fare

Úvodná stránka

Sväté omše v 22. týždni cezročného obdobia (B)

31.VIII. pondelok
18.00 Za + Andreja a Jozefínu

1.IX. utorok
18.00 Za + Silviu Kosnáčovú

2.IX.. streda
18.00 Za + Jána

3.IX. štvrtok
18.00 Za + Jozefa Kordoša

4.IX. piatok
18.00 Za + Mateja a Máriu Jarábkových a rodinu

5.IX. sobota
8.00 Za + Andreja a Jozefínu

Upratovanie kostola č.d. 176 - 202

6.IX. 23. Nedeľa cezročného obdobia (B)

8.00 Za + Teofila a Máriu Bednárikových
9.15 Za farníkov

1. Svätá spoveď žiakov a študentov pred začiatkom školského roka bude v pondelok a utorok od 17,00 h.

2. V utorok 1. septembra 2009 o 18,00 h. pozývame všetky deti na detskú sv. omšu, pri ktorej budeme vzývať Ducha Svätého o pomoc a požehnanie počas školského roka. Žiaci a študenti si na túto sv. omšu prinesú svoje školské aktovky a pomôcky (bez kníh), ktoré budeme požehnávať.

3. Vo štvrtok 3. septembra 2009 je Prvý štvrtok v mesiaci. Tento deň je dňom modlitieb za duchovné povolania. Pred sv. omšou o 17,30 h. bude modlitba posv. ruženca, a po sv. omši adorácia, obetovaná na tento úmysel.

4. V piatok 4. septembra 2009 je Prvý piatok v mesiaci. Spovedať sa bude vo štvrtok a piatok od 17,00 h. Deti k sv. spovedi nech pristúpia v pondelok alebo utorok pred začiatkom školského roka.
V tento deň budeme mať možnosť, v rámci Roka kňazov, získať úplné odpustky.

5. V sobotu 5. septembra 2009 je Prvá sobota v mesiaci alebo Fatimská sobota. O 8,00 h. bude sv.omša k úcte nepoškvrneného Srdca Panny Márie a večer o 17,00 h. bude pri kaplnke sv. Anny modlitba posv. fatimského ruženca. Ak bude nepriaznivé počasie, modlitba ruženca bude v kostole.

6. Každú nedeľu sa v kostole o 14,00 h. budú členovia Ružencového bratstva pravidelne modlievať posv. ruženec a o 14,30 h. bude popoludňajšia pobožnosť a litánie.
Každú Prvú nedeľu v mesiaci sa po skončení popoludňajšej pobožnosti uskutoční výmena ružencových tajomstiev, a to týmto spôsobom : Jednotliví členovia ruží odovzdajú svoje tajomstvá z predchádzajúceho mesiaca svojej horliteľke. Tá ich potom v plnom počte odovzdá pánu farárovi. Pán farár bude jednotlivým členom osobne odovzdávať nové tajomstvá na nasledujúci mesiac.
Tento oznam platí od 6. septembra 2009 !!!

7. V nedeľu 6. septembra 2009 sa uskutoční voľba členov Farskej ekonomickej rady. Vyplnené hlasovacie lístky s troma menami kandidátov je potrebné osobne odovzdávať pánu farárovi v nedeľu po sv. omšiach. Odcestovaní, pracujúci alebo chorí svoje hlasovacie lístky odovzdajú prostredníctvom svojich rodinných príslušníkov.

Voľby do farskej ekonomickej rady

V nedeľu 6. septembra 2009 sa uskutoční voľba členov Farskej ekonomickej rady.

Právo voliť členov FER má :

- volič, ktorý je plnoletý, a dovŕšil 18 rokov života.
- Starí a chorí, ktorí svoj volebný lístok vyplnia doma a prostredníctvom rodinného príslušníka ho odovzdajú svojmu farárovi.

Právo voliť nemajú :

- neplnoletí (menej ako 18 rokov života)
- osoby (neveriace alebo nepraktizujúce svoju kresťansko-katolícku vieru, príslušníci iných cirkví alebo náboženských spoločenstiev , ktoré nie sú v plnom spoločenstve s Katolíckou cirkvou /neplatí pre členov Gréckokatolíckej cirkvi, tí sú v plnom spoločenstve s cirkvou/, finančne neprispievajúce pre potreby nášho kostola alebo farnosti).
- osoby prihlásené k trvalému alebo prechodnému pobytu v iných farnostiach, napr. v Bratislave alebo v Blatnom. Právo voliť majú vo svojich farnostiach, v ktorých bývajú.

Spôsob volieb:

- poverené osoby rozdávaním hlasovacích lístkov : kostolníci v sakristii kostola
- na označený lístok, opatrený farskou pečaťou, napísať troch kandidátov, o ktorých som presvedčený, že zverenú úlohu budú vykonávať podľa svojho najlepšieho svedomia a vedomia.
- volič má právo hlasovať len jedným hlasovacím lístkom.
- vyplnené lístky budú odovzdané pánu farárovi v nedeľu 6.9.2009 po sv. omšiach.
- novozvolení členova FER v nasledujúcu nedeľu
- 13. septembra 2009 pri farskej sv. omši o 9,15 h. zložia pred pánom farárom a farským spoločenstvom predpísanú prísahu, a tým sa formálne stanú členmi FER.
- FER budú v našej farnosti tvoriť piati členovia, ktorí získajú najviac hlasov.

Duchovná podpora

– tieto úkony volieb duchovne podporovať modlitbou, dobrými skutkami a pod.

Hlasovacie lístky sú Vám k dispozícii v sakristii kostola. Môžete si ich už vyzdvihnúť u pánov kostolníkov !